Search

آیا صاحب خانه من می‌تواند خانه‌ای که در آن اجاره نشین هستم بفروشد؟

بر اساس قانون فعلی، مالک املاک اجاری اجازه دارند در هر زمان که بخواهند، ملک خود را بفروشند - حتی اگر در آن مستاجری وجود داشته باشد.
صفحه را پایین بکشید
آیا صاحب خانه من می‌تواند خانه‌ای که در آن اجاره نشین هستم بفروشد؟
بر اساس قانون فعلی، مالک املاک اجاری اجازه دارند در هر زمان که بخواهند، ملک خود را بفروشند - حتی اگر در آن مستاجری وجود داشته باشد.

در این مقاله، ما چند نکته‌ای را که باید در صورت فروش ملک توسط مالک یا تصمیم به خرید آن، آگاه باشید بیان خواهیم کرد. پژوهشی که توسط "Landlord Action" انجام شده است، نشان می‌دهد که حدود 26٪ از مالکین ملک خود را فروخته و علت آن را ابلاغ ماده 21 دانسته‌اند.

با توجه به قوانین فعلی، حق فروش ملک اجاری در هر زمانی به مالک تعلق دارد، حتی زمانی که ملک مورد استفاده مستاجران است. گاهی اوقات، ملک به مالک جدیدی منتقل می‌شود و تغییراتی اساسی رخ نمی‌دهد. برخی از مستاجران ممکن است مشکلی با تصمیم مالک برای فروش نداشته باشند و فقط قرارداد اجاره را خاتمه دهند. اگر تاکنون با ابلاغ ماده 21 مواجه شده‌اید، باید ابتدا بررسی کنید که آیا این ابلاغ معتبر است یا خیر. اگر معتبر نبود، نیازی به ترک خانه نیست. به دلیل اهمیت این موضوع، اگر با اخراج مواجه شدید یا نیاز به مشاوره درباره حقوق خود در زمان اجاره ملک داشتید، باید با مرکز مشاوره محلی خود تماس بگیرید یا از خدمات مشاوره خیریه‌ی مسکن شلتر استفاده کنید.

اخبار مشابه